بخشنامه تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از تاریخ ۹۹/۰۳/۱۰ در دستگاه‌های اجرایی کشور

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ترتیبات اجرایی مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص حضور کارمندان در مشاغل اداری از تاریخ ۹۹/۰۳/۱۰ را ابلاغ کرد.

با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در سطح کشور و در اجرای بند (۴) از مصوبات بیست‌و‌یکمین جلسه ستاد ملّی مقابله با کرونا 3خردادماه99 که به تأیید رئیس‌‌‌جمهوری اسلامی ایران رسیده است، اقدامات لازم در این خصوص از سوی مهندس جمشید انصاری به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد.

به موجب این بخشنامه، کلیه دستگاه‌های اجرایی، مدیران و کارکنان موظفند کماکان در انجام فعالیت‌های خود پروتکل‌های بهداشتی کارکنان، محیط اداری، ارباب رجوع و تجمعات اداری را رعایت کنند و بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای این پروتکل‌ها نظارت خواهند کرد.

همچنین، دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن برنامه‌ریزی برای ارائه به‌موقع و سریع کلیه خدمات عمومی و ضروری حوزه مسئولیت خود ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه این خدمات به مردم و ارباب رجوع وقفه‌ای ایجاد نشود.

طبق این بخشنامه، ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها با رعایت تبصره (۳) ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و هرگونه تغییر در این خصوص صرفاً با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

همچنین به منظور تأمین و ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت کارکنان و محیط کار، کلیه ادارات موظفند فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌های خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق‌ها به صورت فردی و گروهی خودداری کنند. صرف صبحانه و ناهار نیز به‌ صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل‌های عمومی اداره‌ها و اتاق کار کارکنان ممنوع است.

در متن این بخشنامه آمده است؛ استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفاً در صورت امکان تأمین زیرساخت‌های الکترونیکی لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی برای کارکنان دورکار و رعایت تصویب‌نامه شماره ۷۶۴۸۱‏/۴۴۷۲۶ مورخ ۰۷‏/۰۴‏/۱۳۸۹ هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، «بانوان دارای فرزند خردسال» و «کارکنانی که در گروه‌های آسیب‌پذیر قرار می‌گیرند»، در اولویت خواهند بود.

این بخشنامه از تاریخ 10خردادماه 99 لازم‌الاجرا است و با اجرای آن، بخشنامه شماره ۱۰۹۳۴ مورخ 19فروردین ماه 99 سازمان اداری و استخدامی کشور لغو می‌شود.

 

برای مشاهده بخشنامه تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی(فاصله گذاری هوشمند) در سطح کشور و در اجرای بند (۴) از مصوبات بیست و یکمین جلسه مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به شماره ۹۹۷۷۸ مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ کلیک کنید.